Siatkarska zbiórka #1 - nowy cykl!

Volley Traveller wraca po dłuższej przerwie, wakacyjnej i nie tylko, z ogromną dawką pozytywnej energii i z nowa serią! Jak wiadomo, w Inter...

Volley Traveller wraca po dłuższej przerwie, wakacyjnej i nie tylko, z ogromną dawką pozytywnej energii i z nowa serią! Jak wiadomo, w Internecie można trafić na całe mnóstwo ciekawych materiałów związanych z siatkówką, które szkoda zgubić lub przegapić w czeluściach sieci. Dodatkowo, sama tworzę nie tylko na blogu, więc dobrze jest mieć miejsce, gdzie te materiały mogę zebrać razem, a potem się nimi podzielić. Stąd początek nowej serii zatytułowanej Siatkarska zbiórka. Dzisiejszy debiut wyjątkowo osobisty.


Niejednokrotnie informowałam Was na blogu i w mediach społecznościowych o tym, że Volley Traveller nie jest jedynym miejscem, gdzie publikuje swoje teksty. Gdy jest mnie mniej tutaj, to oznacza, że prawdopodobnie jest mnie dużo więcej na portalu Sportowy Wrocław, gdzie na co dzień działam. Nie inaczej było w ostatnich miesiącach, dlatego dzisiejsza Siatkarska zbiórka wyjątkowo będzie dotyczyła najciekawszych tekstów mojego autorstwa, które się tam pojawiły - tych nowszych oraz tych starszych, ale wciąż aktualnych. Potem będzie już mniej egocentrycznie - obiecuję ;)

Wywiady, wywiady

Wywiad jest zdecydowanie moja jedną z ulubionych form dziennikarskich, ze względu na bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i swego rodzaju nieprzewidywalność, bo tak naprawdę na początku rozmowy nigdy nie wiadomo, w którą stronę ostatecznie się ona potoczy. Jest to też materiał zazwyczaj dość czasochłonny w przygotowaniu, więc często dużo wywiadów równa się mniej innych tekstów. Dlatego myślę, że poniższa lista powinna nieco usprawiedliwić moją nieobecność tutaj w ostatnim czasie.

Portret kibica - rozmowa ze Sławomirem Bryłką

Portret kibica to nowa seria na naszym portalu, w której chcemy pokazać miłość i pasję do sportu nie od strony bezpośrednio zaangażowanych w nich zawodników czy zawodniczek, ale nie mniej zakręconych na punkcie danej dyscypliny kibiców. W pierwszym odcinku znajdziecie wywiad ze Sławkiem, kibicem siatkówki, a dokładnie Impelu Wrocław. Wkrótce pojawi się kolejny materiał z tej serii, tym razem związany z innym rodzajem piłki, na który już teraz zapraszam.

Sławomir Bryłka: Jestem po prostu szalonym, zielonym wariatem!


Łukasz Kadziewicz - o Akademii Siatkówki


Rozmowa z byłym siatkarzem, a obecnie dziennikarzem Polsatu Sport i człowiekiem orkiestrą, dobrze wszystkim znanym Kadziem. Jedną z rzeczy, którymi na co dzień się zajmuje, jest Akademia Siatkówki. To dzięki niej dzieciaki z mniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku, Warmii i Mazurach, a teraz również i na Mazowszu, mają możliwość rozwijania swoich umiejętności sportowych, ucząc się od najlepszych. Niedługo miną dwa lata od utworzenia Akademii, więc jeśli ktoś jeszcze o niej nie słyszał, to jest najwyższy czas, żeby to zmienić.

Łukasz Kadziewicz: Moim marzeniem jest, żeby Akademia Siatkówki była w każdym województwie w Polsce


Trener Zbigniew Barański i Adrian Sieroń o trenowaniu młodzieży

Rozmowy z trenerami wrocławskich zespołów młodzieżowych. Dwie różne postacie, charakteryzujące się entuzjazmem i pasją w pracy trenerskiej. Swoja drogą, jeśli macie u siebie mieście rozgrywki młodszych lig, to koniecznie wybierzcie się na mecz. Emocji na pewno nie zabraknie!

Zbigniew Barański: Ta grupa ma talent
Adrian Sieroń: Od początku naszej pracy mocno podkreślaliśmy, że stanowimy zespół


Akcja reprezentacja


Sezon reprezentacyjny, choć obecnie nieco uśpiony, to jednak wciąż w pełni, więc ostatnio nie brakowało również akcentów biało-czerwonych. Do tej pory, udało się mi się dotrzeć na otwarcie Alei Gwiazd w Katowicach oraz na mecz z Rosją w Spodku, jeszcze w ramach rozgrywek Ligi Światowej. Jako odległe wspomnienia i w celu umilenia oczekiwań na sierpniowy Memoriał Wagnera, załączam relacje z obu wydarzeń,  a także zdjęcia i rozmowę z Maćkiem Muzajem, wychowankiem wrocławskiej Gwardii.

Maciej Muzaj: Jestem dumny, że mogę grać i reprezentować nasz kraj
Fabian Drzyzga: Dobrze, że są wydarzenia dla osób zasłużonych dla polskiej siatkówki

To by było na tyle jeśli chodzi o pierwszą Siatkarską zbiórkę. Jak zaznaczyłam na początku, kolejny odcinek będzie znacznie bardziej różnorodny, ale o tym przekonacie się już wkrótce. Tymczasem udanej lektury, słonecznego lata, szalonych wakacji - ahoj Podróżnicy!


Może zajrzysz też tu

0 komentarze

Flickr Images