Siatkarskie turnieje reprezentacyjne w 2017 roku

Na parkietach ligowych opadł już kurz i emocje po ostatnich ważnych i najważniejszych spotkaniach. Na halach siatkarskich zapanowała cisza...

Na parkietach ligowych opadł już kurz i emocje po ostatnich ważnych i najważniejszych spotkaniach. Na halach siatkarskich zapanowała cisza. To jednak cisza przed burzą, bo tuż za rogiem czeka nas sezon reprezentacyjny, czyli to, co kibice lubią najbardziej! Dzisiaj zapraszam na przegląd tegorocznych imprez siatkarskich z udziałem reprezentacji Polski. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.


Aleja Gwiazd Siatkówki

Pierwszą okazją do zobaczenia reprezentacji Polski pod wodzą trenera Ferdinando De Giorgiego, będzie kolejna edycja Alei Gwiazd Siatkówki. Impreza odbędzie się 20 maja w katowickim Spodku, gdzie po drugiej stronie siatki stanie drużyna Iranu. Również tego dnia, z karierą zawodowego siatkarza oficjalnie pożegna się Krzysztof Ignaczak. Ostatnio taka inicjatywa miała miejsce jesienią, gdy z reprezentacją żegnał się Paweł Zagumny. Przy okazji tamtego wydarzenia, kibice mogli zrobić sobie zdjęcie, zdobyć autograf, a nawet chwilę porozmawiać z takimi zawodnikami jak Giba, Bartek Kurek czy Michał Winiarski. Wśród obsady meczu nie zabrakło też trenerów, w tym Andrei Anastasiego, Władimira Alekno czy samego Fefe. Dlatego i tym razem o atrakcje i niezapomniane wrażenia możemy być raczej spokojni. Ceny biletów na tą chwilę są w całkem atrakcyjne, ponieważ wahają się od 70 - 200 złotych i można je kupić tu. Początek wydarzenia o godzinie 17:00. Jeśli zawitacie do Katowic kilka godzin wcześniej, możecie udać się na majowy spacer po mieście. Kilka wskazówek, gdzie warto zajrzeć, będąc w stolicy Górnego Śląska znajduje się w tym przewodniku :)


Liga Światowa

Tegoroczna przygoda Polaków z Ligą Światową zaczyna się już na początku czerwca od turnieju we Włoszech. Tam drużyna trenera De Giorgiego będzie miała okazję sprawdzić swoje siły w meczu przeciwko gospodarzom, a także Iranowi i Brazylii. Tydzień później nasze Orly udadzą się do Bułgarii (uczestnicy turnieju: gospodarze, Brazylia, Kanada), natomiast w swojej ojczyźnie zaprezentują się w dniach 15-18 czerwca. Na parkiecie w katowickim Spodku, podejmą gości z z Rosji. Następne dwa mecze, w których Polska zmierzy się z zespołami USA i Iranu zostaną rozegrane w łódzkiej Atlas Arenie. Obsada turnieju wskazuje na to, że będzie działo nie tylko na boisku, ale nie wykluczone, że też i poza nim. Bilety na to wydarzenie można nabyć pod tym adresem, w cenach od 70 złotych w górę. W przypadku awansu do turnieju finałowego Ligi Światowej, nasi siatkarze powalczą o medale w dniach 4-8 lipca w Brazylii.


Memoriał Wagnera

W sierpniu już po raz kolejny w krakowskiej Tauron Arenie, odbędzie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Ta impreza ma na celu nie tylko upamiętnienie trenera-legendy, ale jest również zazwyczaj ostatnim sprawdzianem przed najważniejszym turniejem danego sezonu. Nie inaczej będzie i tym razem, ponieważ memoriał zostanie zorganizowany tuż przed Mistrzostwami Europy, które również odbędą się w Polsce. Plusem takiego umiejscowienia memoriału w kalendarzu jest każdorazowo mocna obsada turnieju. Która drużyna nie chciałaby sprawdzić swoich możliwości bezpośrednio przed walką o najwyższe cele sezonu? Tym razem okazję do tego będą miały, oprócz Polski, zespoły Francji, Kanady i Rosji. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o Memoriale, zapraszam tutaj. Jeśli natomiast macie ochotę doświadczyć tych emocji na własnej skórze, zawitajcie do Krakowa w dniach 11 - 13 sierpnia. Bilety dostępne są na portalu Abilet w cenach od 40 złotych wzwyż.


Mistrzostwa Europy

Na koniec sezonu reprezentacyjnego czeka nas najważniejsza impreza, czyli Mistrzostwa Europy. To wielkie święto siatkówki w Polsce rozpocznie się 24 sierpnia od meczu z Serbią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dwa dni później faza grupowa z udziałem Polaków przeniesie się do Gdańska, gdzie gospodarze turnieju zmierza się z Finlandią i Estonią. Następnie, miejmy nadzieję, że będziemy mogli spokojnie przetransportować się na turniej finałowy do Krakowa. Ostatnia część mistrzostw rozpocznie się 31 sierpnia, a zakończy meczem o złoto 3 września. Bilety na te wydarzenia znajdują się na portalu Ebilet. Jeżeli chcielibyście przy okazji zwiedzić Warszawę lub Trójmiasto, to siatkarski przewodnik czeka na was na stronie.

To jak, widzimy się na meczach reprezentacji Polski? ;)Autorką zdjęć jest Kasia Kwiecień z bloga Fashion BrandingMoże zajrzysz też tu

0 komentarze

Flickr Images